Jesteśmy grupą pełnych pasji i ciekawości świata studentów, którzy stawiają na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności. Przedmiot naszych zainteresowań naukowych stanowią zagadnienia związane z analizą danych, analizą statystyczną, projektowaniem oraz przeprowadzaniem badań.

Obecnie SKN Statystyki należy do najszybciej rozwijających się kół naukowych w SGH. Organizacja liczy 75 członków i realizuje liczne projekty, począwszy od przeprowadzania autorskich badań (w tym ogólnopolskich), poprzez aranżację spotkań z ekspertami w dziedzinie analizy danych, statystyki i ekonometrii, na organizacji konferencji naukowych skończywszy. Nasze wydarzenia wzbudzają zainteresowanie nie tylko studentów, ale także osób związanych ze światem biznesu. Poruszamy zagadnienia, które wciąż zyskują na popularności, takie jak big data czy analityka internetowa.

Poprzez nasze działania zdobywamy zarówno umiejętności twarde, istotnie przydatne w pracy zawodowej analityka, jak i umiejętności miękkie (zarządzanie zespołem projektowym, nawiązywanie kontaktów z firmami, negocjacje, praca w grupie).