Radio Kampus

1 czerwca 2005 roku jako pierwsza akademicka stacja radiowa w warszawskim eterze, rozpoczęło nadawanie Akademickie Radio Kampus.
Swój program Radio Kampus kieruje do studentów, pracowników naukowych, licealistów i wszystkich tych, których interesuje tematyka akademicka.
Zespół redakcyjny Akademickiego Radia Kampus tworzą przede wszystkim studenci, którzy pracują na zasadzie wolontariatu. Pod nadzorem doświadczonych dziennikarzy, tworzą oni całodobowy program, emitowany na 97,1 FM w Warszawie i 30 km od Warszawy, a także w internecie i pakiecie nRadio. Radio tworzą redakcje: informacji, publicystyki, kultury, studencka, muzyczna oraz europejska.
Głównym słuchaczem radia są studenci – z myślą o nich codziennie od poniedziałku do piątku o 11:00 emitowany jest dwugodzinny program „Kampus Główny”, który podejmuje tematy związane z życiem studenta, zarówno w sensie akademickim, jak i społecznym. Dużo miejsca w audycji poświęca się planowaniu kariery, rozwojowi osobistemu, a także kulturze i sztuce tworzonej przez studentów.
Ważnym elementem Radia Kampus jest prezentacja niezależnej i alternatywnej kultury. Tygodniowo na antenie pojawia się ponad 20 różnych audycji kulturalnych i muzycznych, które są doskonałą platformą prezentacji młodych twórców.
Profil muzyczny celowo nie został skierowany na określony gatunek, dzięki czemu radio dociera do ludzi otwartych na muzykę z różnych kręgów, stając się jednocześnie radiem przyjaznym niezależnym zespołom. Dużo miejsca poświęca się młodym, polskim artystom. Mocną stroną Radia Kampus są audycje autorskie.

http://radiokampus.fm/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *