Z przyjemnością informujemy, że już 11 stycznia o 18:00 zorganizujemy w SGH kolejne szkolenie z obsługi programu Tableau, tym razem we współpracy z firmą Astrafox. Spotkanie poświęcone będzie kalkulacjom w Tableau.

astrafox

Kalkulacje tabelaryczne otwierają przed użytkownikami Tableau mnóstwo możliwości w zakresie analizy danych.  Używamy ich gdy chcemy przeprowadzić analizę zyskowności, porównać sprzedaż rok do roku, policzyć procent z całości lub zadać warunek logiczny w analizie służącej ocenie rentowności przedsiębiorstwa.

Zapraszamy na szkolenie, które poprowadzi Piotr Reszka, Tableau Evangelist z firmy Astrafox.
piotr-reszka

Piotr posiada długoletnie doświadczenie w metodyce wizualizacji danych oraz wdrażaniu systemów BI w różnych branżach. Absolwent Inżynierii Oprogramowania PW. 120 przeprowadzonych wdrożeń Tableau w ciągu 4 ostatnich lat w różnych branżach. Kilkanaście lat w biznesie BI/ERP/Workflow, w Polsce i USA. Specjalista metodyk wizualizacji danych, autor polskiego bloga Tableau. “Jak większość analityków poszukiwałem rozwiązań pozwalających skupić się na potrzebach biznesowych a nie technologii. Wtedy odkryłem moc analizy i wizualizacji w narzędziach takich jak Tableau dzięki którym praca z danymi jest przyjemniejsza i pozwala na szybkie wyciąganie wniosków oraz podejmowanie właściwych decyzji zmieniających biznes. Moją pasją jest robotyka i astrofizyka ale zasypiając, liczę owce używając Count Distinct…”

Na warsztatach omówimy następujące zagadnienia:

  • Tworzenie pól kalkulowanych
  • Kalkulacje tabelaryczne
  • Kalkulacje LOD

Będziemy ćwiczyć na przykładowych workbookach, prosimy o zabranie laptopów i zainstalowanie wersji trial Tableau (min. 10.1.1).

Link do pobrania: http://www.tableau.com/partner-trial?id=19572

ZAPISY na warsztat pod linkiem: [LINK]

Warsztaty: Kalkulacje w Tableau

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *