O nas

Historia

Studenckie Koło Naukowe Statystyki (wcześniej Statystyki i Demografii) powstało w 2001 r. na bazie wykładu z demografii oraz seminarium prowadzonego przez prof. dr hab. Jerzego Z. Holzera przy Instytucie Statystyki i Demografii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Grupa studentów chcących pogłębić swoją wiedzę w dziedzinie demografii oraz narzędzi statystycznych po kilku miesiącach wspólnych prac i spotkań merytorycznych zgłosiła inicjatywę założenia koła naukowego.

W 2008 r. Koło zawiesiło swoją działalność na trzy lata. W roku akademickim 2011/2012 nastąpiła jego reaktywacja i dynamiczny rozwój, który trwa do dzisiaj.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą pełnych pasji i ciekawości świata studentów, którzy stawiają na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności. Przedmiot naszych zainteresowań naukowych stanowią zagadnienia związane z analizą danych, analizą statystyczną, projektowaniem oraz przeprowadzaniem badań.

Obecnie SKN Statystyki należy do najszybciej rozwijających się kół naukowych w SGH. Organizacja liczy 75 członków i realizuje liczne projekty, począwszy od przeprowadzania autorskich badań (w tym ogólnopolskich), poprzez aranżację spotkań z ekspertami w dziedzinie analizy danych, statystyki i ekonometrii, na organizacji konferencji naukowych skończywszy. Nasze wydarzenia wzbudzają zainteresowanie nie tylko studentów, ale także osób związanych ze światem biznesu. Poruszamy zagadnienia, które wciąż zyskują na popularności, takie jak big data czy analityka internetowa.

Poprzez nasze działania zdobywamy zarówno umiejętności twarde, istotnie przydatne w pracy zawodowej analityka, jak i umiejętności miękkie (zarządzanie zespołem projektowym, nawiązywanie kontaktów z firmami, negocjacje, praca w grupie).

Blog Header Image

Zarząd

.

Bartłomiej Kąkol

Przewodniczący
kakolbartlomiej@gmail.com

Profile Image

Jakub Fiedorowicz

Wiceprzewodniczący ds. Finansów i Administracji
jakub.fiedorowicz@gazeta.pl

Profile Image

Paulina Tkaczyk

Wiceprzewodnicząca ds. Marketingu
p.tkaczyk26@gmail.com

Profile Image

Aleksandra Kwiecień

Wiceprzewodnicząca ds. HR
aleksandra.d.kwiecien@gmail.com

Profile Image

Łukasz Bogdanowicz

Wiceprzewodniczący ds. Projektów
lukbogdanowicz@gmail.com


dr Maja Rynko

Opiekun naukowy Koła w 2017 roku, Kolegium Analiz Ekonomicznych, Instytut Statystyki i Demografii


Skontaktuj się z namiCzekamy właśnie na Ciebie!

Email

Masz pytania?
Chcesz dowiedzieć się o nas więcej i podjąć współpracę z nami?

Napisz do nas maila

Facebook

Polub naszą stronę i bądź na bieżąco z informacjami

Polub nas na Facebooku