Big Data – bigger opportunities. Conference

  • Project Image


Big Data – bigger opportunities stanowi nasz największy i najbardziej rozpoznawalny projekt. Jest to konferencja naukowa poświęcona tematyce big data oraz jej zastosowaniu w biznesie. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczestników z narzędziami wykorzystywanymi do analizy największych zbiorów danych i przedstawienie tematyki big data z perspektywy konkretnych, zrealizowanych zadań oraz rozwiązanych problemów. Wydarzenie zakłada również ukazanie korzyści, jakie może przynieść umiejętne zastosowanie metod eksploracji danych w różnorodnych branżach, a także omówienie szans i zagrożeń, które niesie ze sobą zdolność wyciągania właściwych wniosków z danych mierzonych w terabajtach.

W roli prelegentów gościmy przedstawicieli firm z branży IT, telekomunikacyjnej, marketingowej, bankowej, ubezpieczeniowej i konsultingowej. Dbamy o to, by konferencja poruszała szeroką gamę zagadnień związanych z big data, od aspektów technologicznych poprzez prawne, na etycznych kończąc.

Big Data – bigger opportunities należy do najpopularniejszych projektów realizowanych w Szkole Głównej Handlowej. Pierwsze dwie edycje konferencji przyciągnęły blisko 1000uczestników, w tym wiele osób zawodowo związanych z analizą danych, ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako data scientist.

III edycja konferencji odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2017 r. w SGH.

 
Koordynatorzy główni: Aleksandra Petrykiewicz, Maria Komendacka
Koordynator ds. Marketingu: Monika Siwiec
Koordynator ds. Partnerów: Maria Komendacka
Koordynator ds. Logistyki: Przemysław Zabawa